Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

AKIP protestë para parlamentit kundër ligjit të mbetjeve

Nga Skenderi 0

Aktivistë të AKIP po protestojnë përpara Parlamentit që prej mbrëmjes së djeshme kundër ligjit që lejon importin e mbetjeve.

Protestuesit pretendojnë se policia ka ndërhyrë me dhunë, dhe ka shoqeruar dy persona. Bëhet fjalë për shtetasit Mirel Elezi dhe Oltion Zaka. Më pas ata janë liruar nga policia dhe u janë bashkuar protestueve.

AKIP paralajmëron se kjo protestë do të jetë me përmasa më të mëdha.

protesta protesta1 prptesta2

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej