Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Ajo nuk flet më për ëndrra (film)

Nga Klodiana 0

Nga Blerina Goce

Një video-ese dramtike, me mesazh të qartë e cila trondit me realitetin që paraqet. Fabula e përcjellë vjen pa patetizëm dhe e pafiltruar nga klishe kinematografike apo paragjykime sociale.

Një e vërtetë që e kemi para syve dhe nuk e shohim. Historia e një vajzë të re që tashmë ka hequr dorë nga ëndrrat e saj, sepse e di që nuk do realizohen. Këto familje jetojnë pikërisht në bodrumet e një prej pallateve të Shallvarave. Kaq afër dhe kaq larg. Ato përmblidhen të gjitha në një banjë me dush. Ajo nuk flet më për ëndrra.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej