Ka than' i moçmi: 

“ Hani, vidhni, hiç mos mbeten, mbretër sa të hani veten...”
                                                                                        -Petro Marko

Ajo nuk flet më për ëndrra (film)

Nga Klodiana 0

Nga Blerina Goce

Një video-ese dramtike, me mesazh të qartë e cila trondit me realitetin që paraqet. Fabula e përcjellë vjen pa patetizëm dhe e pafiltruar nga klishe kinematografike apo paragjykime sociale.

Një e vërtetë që e kemi para syve dhe nuk e shohim. Historia e një vajzë të re që tashmë ka hequr dorë nga ëndrrat e saj, sepse e di që nuk do realizohen. Këto familje jetojnë pikërisht në bodrumet e një prej pallateve të Shallvarave. Kaq afër dhe kaq larg. Ato përmblidhen të gjitha në një banjë me dush. Ajo nuk flet më për ëndrra.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej