Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ai Xhaxhi: Ja prova që partizanët luftonin pushtuesin si trima, ndryshe nga ballistët

Nga 27-shi 0

Faqja e mirënjohur e facebook Ai Xhaxhi jep provën e pakundërshtueshme se partizanët ishin krejt të ndryshëm nga ballistët:

“Në foto forcat balliste duke pjekur dhe shqyer pula diku në veri… Jo prit qenka Mehmet Shehu, Dushan Mugosha dhe partizanë nga Brigada e Parë Sulmuese duke luftuar ashpër me Gjermaninë dhe ndihmuar fshatarët e zonës për t’i lehtësuar nga pesha e rëndë e deleve dhe shqerrave.”

Ne foto forcat balliste duke pjekur dhe shqyer pula diku ne veri…..Jo prit qenka Mehmet Shehu, Dushan Mugosha dhe…

Posted by Ai Xhaxhi on Thursday, November 29, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej