Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët tregojnë çka s'duhet, e fshehin atë çka e di e tërë bota."

- At Gjergj Fishta   

Ahmetaj: Ja si do të ndahet buxheti 2017

Nga Klodiana 0

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj gjate nje konference te perbashket shtypi me Shefjen e Misioni te Fondit Monetar Nderkombetar, Anita Tuladhar, ne perfundim te misionit te FMN i cili ka arritur marreveshjen me Qeverine e Shqiperise per buxhetin e vitit 2017./r/n/r/nMinister of Finance, Arben Ahmetaj and Head of Mission of the International Monetary Fund, Anita Tuladhar, during a press conference, at the end of the IMF mission in Tirana which has reached agreement with the Albanian Government to the 2017 budget.

 

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka bërë publike si do të ndahen të ardhurat e buxhetit të vitit 2017.

“Buxheti 2017, të ardhurat 7.6% më shumë se 2016. Investimet, rreth 5% e PBB. 100 milionë dollarë për rritjen e pagave dhe pensioneve. 20 miliardë lekë për reformat”, ka thënë Ahmetaj.

Një ditë më parë, sërish përmes një statusi ministri i Financave vlerësoi se buxheti 2017 është më optimali në 25 vite.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>