Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Afganistan/ Shërthim pranë parlamentit, 21 të vrarë, 45 të plagosur

Nga Klodiana 0

Dy bomba kanë shpërthyer pranë Parlamentit në Kabul, ku të paktën 21 persona kanë humbur jetën dhe 45 të tjerë janë plagosur.

Agjensia e lajmeve AFP ka deklaruar se shumica e të vrarëve ishin civilë, përfshi edhe punonjës të parlamentit.

Sulmi ndodhi gjatë orës së pikut, kur punonjësit po largoheshin nga kompleksi parlamentar.

BBC shkruan se bëhet fjalë për një vetërasës i cili kishte një bombë në këmbë dhe u pasua edhe nga një shpërthim tjetër.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej