Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

A ka më budalla, që e beson këtë kryeministër ordiner për kumarin?

Nga Media 0

Nga Petrit Vasili

Sot kryeministri bën llap-llap për kumarin pas plot 6 vjetësh dhe ja se ç’broçkullit:

“Mos u lodhni kot, bastet s’i shpëtoni dot më! Edhe bastet edhe ky monopoli online do vdesin për Vit të Ri”.

Në 2013, kur filloi operacioni i policisë ‘Fundi i Marrëzisë’, po ky kryeministër bënte llap-llap dhe broçkulliste prap se:

“askush nuk do të ndalonte këtë aksion, derisa asnjë shqiptar të mos lërë asnjë qindarkë në kumar.”

Dhe shqiptarët, që sipas ketij mashtruesit nuk do linin asnjë qindarkë, linin plot 135 milionë Euro në vit dhe pikat nga 928 copë vajtën në 4200.

Po a ka më ndonje budalla qe i beson më këtij ordineri që gënjeshtrën e ka oksigjen, e ka bukë, e ka nenë, e ka babë?
Kush e beson këtë ose e ka lënë mendja krejt ose ka ngrënë gjëkundi të vjellat e këtij dhe vjell gjithë jetën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej