Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

7 gra shqiptare arrestohen në Athinë, “eksperte” në vjedhje

Nga Media 0

Kanë rënë në pranga 7 gra me origjinë shqiptare të cilat njiheshin si pjesë e një grupi kriminal që vidhte dyqane në Athinë. Policia greke ka bërë publike edhe fotot e tyre, duke u zbuluar identitetin, ndërsa thuhet se aktiviteti i tyre kriminal ka filluar që në vitin 2016.

Mënyra që ato kishin zgjedhur për të bërë vjedhjet, ishte mjaft e sofistikuar, duke përdorur aparate për të çaktivizuar mekanizmat kundër vjedhjes.

Po ashtu ato përdornin disa çanta të posaçme, të mbështjella me letër alumin, në mënyrë që të mos kapeshin nga sistemi i alarmit.

Gjatë operacionit për këtë grup, policia sekuestroi më shumë se 4.000 artikuj veshmbathjeje, si dhe mbi 1.000 pajisje shtëpiake dhe produkte që shiten në supermerkata.

hajdute3hajdut6hajdut_7hajdute52-1528549538hajdut_8hajdute_2

http://www.panorama.com.al/benin-kerdine-ne-vjedhje-keto-jane-7-shqiptaret-qe-u-kthyen-ne-tmerrin-e-grekeve/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej