Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

6 ligjet për drejtësinë nesër në Kuvend, PD do të votojë me konsensus vetëm njërin

Nga Klodiana 0

selia-e-pd-847x477

Partia Demokratike në mbledhjen e grupit ka diskutuar për 6 ligjet e reformës në drejtësi.

Nga burimet paraprake bëhet me dije, se PD do të votojë me konsensus vetëm njërin nga ligjet, atë të SPAK.

Deputeti Oerd Bylykbashi ka sqaruar deputetët e tjerë të grupit për hapat e ndjekur për ligjin e SPAK. Ky ligj kaloi në Komisionin e Posaçëm të Reformës në Drejtësi, pasi u përfshinë propozimet e Partisë Demokratike.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>