Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

44 ekspertë gjermanë e austriakë infiltrohen në institucione për të luftuar korrupsionin

Nga Klodiana 0

untitled

44 ekspertë të huaj do të asistojnë për një periudhë 30 mujore institucionet shqiptare në luftën kundër korrupsionit .

Këto institucione do të ndihmojnë drejtpërdrejtë institucionet shqiptare në zbatimin e politikave kundër korrupsionit. Këtë projekt do ta udhëheq Koordinatori Kombëtar Kundër Korrupsionit, Blendi Çuçi.

Projekti  shrihet në nivel  administrate dhe sipas qeverisë shërben si një i nndihmës së para aderimit në BE .

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>