Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

3 musketjerët e rock-ut shqiptar dhurojnë një koncert të paharrueshëm në Pallatin e Kongreseve (film)

Nga Loneta 0

3 musketjerët e rock-ut shqiptar, Aleksandër Gjoka, Elton Deda dhe Redon Makashi kanë kënduar dje në Pallatin e Kongreseve për qindra adhurues të artit të tyre, duke e bërë të paharrueshme mbremjen e 15 majit.

Historia e rock-ut shqiptar nuk mund të konceptohet pa zërin, stilin dhe talentin e tre legjendave të muzikës shqiptare.

Me repertorin e tyre të pasur, 3 musketjerët kanë ngritur në këmbë të gjithë publikun dhe kanë marrë shumë  duartrokitje të përzemërta.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej