Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

28 Nëntori, PDIU: Sot festojmë jo vetëm në Shqipëri, por në të gjitha trevat kombëtare

Nga Rexhina Biba 0

Në këtë 104-vjetor, Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka shprehur mirënjohje për të gjithë etërit që themeluan Shtetin Shqiptarë, me në kryje Ismail Qemalin.

Me një mesazh urimi PDIU tha se sot festohet ditëlindja e 104 jo vetëm në Shqipëri, por në të gjitha trevat kombëtare.

“Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet i uron të gjithë shqiptarëve gëzuar 28 Nëntorin, ditën e Flamurit! Sot festojmë ditëlindjen 104-të të shtetit tonë, jo vetëm në Shqipëri, por në të gjitha trevat kombëtare, ashtu siç u shpall pavarësia, me delegatë nga Preveza deri në Mollë të Kuqe. Mirënjohje etërve që themeluan Shtetin Shqiptarë, me në kryje Ismail Qemalin. Zoti bekoftë Shqiptarët dhe Shqipërinë. Na dhëntë paqe, begati, bashkim kombëtar dhe integrimin siç e meritojnë bashkëqytetarët tanë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej