Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

28 nëntori, Opozita nderon dëshmorët e Atdheut. Basha bën thirrje për bashkim

Nga Rexhina Biba 0

Opozita ka zgjedhur të kujtojë 104-vjetorin e pavarësisë duke vizituar Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë.

I shoqëruar nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe deputetë të tjerë të Partisë Demokratike, Lulzim Basha bëri thirrje për bashkim dhe për ta bërë Shqipërinë një vend ku shqiptarët të kthehen e jo të largohen.

Lulzim Basha: “Gëzuar 28 Nëntorin. Të nderojmë sakrificën e dëshmorëve të Kombit duke u bashkuar për ta bërë Shqipërinë një vend ku kthehen shqiptarët e jo largohen”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej