Ka than' i moçmi: 

"Shqipëria është një vend i bekuar me njëmijë bukurira, shkelur nga turma e cila ushqen njëfarë urrejtje ndaj bukurisë".

                                                                                       -Faik Konica

25 vjet burg të arratisurit nga burgu i Trikallas

Nga Klodiana 0

Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi Klement Çalën, njëri nga protagonistët e arratisjes nga burgu i Trikallas, në Greqi.

Ai është dënuar me burgim të përjetshëm, por për shkak të aplikimit të gjykimit të shkurtuar, ai përfitoi një zbritje të dënimit duke marrë 25 vjet burgim.

Më herët për këtë arratisje janë gjykuar nga Krimet e Rënda në Shqipëri Ilir Kupa dhe Fatos Sulaj.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej