Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

2 mijë Euro për këdo që shpërngulet në këtë qytet italian

Nga Media 0

Ndërsa në pjesën më të madhe të qyteteve italiane fluksi i emigrantëve është shumë i madh ka një vend që “vuan” për banorë.

Kryebashkiaku i qytetit italian Kandela, Nikola Gatta, i ka bëre thirrje qytetarëve të shkojnë të jetojnë në këtë qytezë historike në këmbim të parave.

Ai ofron 2 mijë Euro për këdo që do të kontribuojë të jetojë në këtë qytet të rajonit të Puglias duke rikthyer kështu jetën dhe shkëlqimin e fillim viteve 1990.

Asokohe në Kandela jetonin 8 mijë persona ndërsa në ditët e sotme ky numër ka rënë në 2700 rezidentë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej