Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

2 gola për 1 minutë, Sabjen Lilaj barazon rezultatin (film)

Nga Klodiana 0

Është duke u luajtur në “Elbasan Arena” ndeshja e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Europës mes Skënderbeut dhe Dinamos së Kievit. Korçarët e drejtuar nga trajneri Ilir Daja do të kërkojnë fitoren në stadiumin e boshatisur, për të shpresuar te një mrekulli që do t’i kualifikonte në fazën tjetër.

Përveç të tjerave, fitorja e sotme ka edhe vlerë të kënaqshme monetare, pasi skuadra që fiton takimin shpërblehet nga UEFA me plot 360 mijë euro. Nga ana tjetër ukrainasit, vijnë në këtë sfidë pa shumë presion, pasi ata e kanë siguruar kualifikimin.

Minutë pas minute

17′ Skënderbeu barazon rezultatin me Sabjen Lilaj. Korçari lëshon një predhë nga 25 metra, topi devijohet nga një mbrojtës dhe përfundon në rrjetë.

16′ Shigankov kalon në avantazh Dinamon pas një aksioni model në krahun e majtë.

10′ Janë ekzekutuar plot 7 goditje nga këndi, 3 për Skënderbeun dhe 4 për Dinamon e Kievit.

3′ Ukrainasit japin sinjalin e parë të rrezikshëm me numrin 8 Shepelev, por i vëmendësh portieri Shehi, i cili ka grushtuar topin, duke larguar rrezikun.

http://www.panorama.com.al/sport/live-per-kualifikim-dhe-financa-skenderbeu-kerkon-triumfin-ndaj-ukrainasve/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej