Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

15 foto që duken sikur janë realizuar në një tjetër planet…

Nga Rexhina Biba 0

Ndonjëherë, shihni një fotografi të një vendi të panjohur nga bota, dhe dyshoni, nëse ai vend ekziston. Ne kemi vënë së bashku një album të këtyre vendeve, të cilat në qoftë se nuk i njihni, mund t’iu falet dhe të mendoni se ekzistojnë në një tjetër planet.

Natyra nuk humbet aftësinë e saj për t’iu surprizuar dhe magjepsur!

Vullkanet e fjetura “The Three Sisters”, në Oregon, SHBA

“Fly Geyser”, Nevada, SHBA

Liqeni “Baikal”, Siberi, Rusi

Kanoini “The Wave”, Arizona, SHBA

Antarktikë

Plazh në Alentejo, Portugali

Liqeni “Abraham”, Alberta, Kanada

Malet “Rainbow”  Parku Kombëtar Gjeologjik në Zhangye Danxia, China

Shpellë e mbuluar me akull në Wisconsin, SHBA

Shkretëtirë në Arizonën e Veriut, SHBA

Shkretëtirë në Namibi

Liqeni rozë në Hillier, Australi

Ujëvara “The Goðafoss”, Island

Vullkani “Dallol”, Etiopi

Arkipelag “Socotra”, Jemen

Ishujt “Faroe”, Leitisvatn/Sørvágsvatn

/brightside/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej