Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“111 beteja, faleminderit luftëtar”, Lazio përshëndet në shqip Lorik Canën

Nga Klodiana 0

Lajmi për lamtumirën e kapitenit historik Lorik Cana nga futbolli i luajtur është pasqyruar edhe në të përditshmet sportive franceze dhe ato italiane, por mbi të gjitha qëndron falenderimi që klubi i Lazios ka zgjedhur t’i dedikojë Canës në faqet zyrtare:

“Faleminderit Lorik Cana! Ka qenë një nder për ne prezenca jote. Urojmë që e ardhmja të të rezervojë kënaqësi të mëdha.”

Por Lazio nuk është mjaftuar me kaq.

Ekipi roman e ka përshëndetur edhe në faqen e saj në Facebook, Canën, madje duke i uruar fat në gjuhën shqipe.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej