Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

10 mënyra për të qenë më pozitiv çdo ditë

Nga Ejona 0

 

Njerëzit pozitivë nuk janë të tillë vetëm për shkak të faktorëve të jashtëm. Njerëzit e tillë kanë gjithashtu probleme, por përballen me to ndryshe nga njerëzit negativë. Nëse doni të mësoni se si të krijoni energji pozitive, provoni këto mënyra nga të cilat do të bëheni menjëherë më pozitiv.

  1. Mos shpenzo kohë me thashetheme
  2. Ji vetvetja
  3. Përqafo të paktën 3 persona
  4. Bëj një gjest mirësjelljeje të çfarëdolloji
  5. Mos diskutoni
  6. Qesh
  7. Luaj si fëmijë
  8. Qëndro aktivë
  9. Qetësohu
  10. Bëj gjumë të rehatshëm

dif1 dif2 dif3 dif4 dif5 dif6 dif7 dif8 dif9 dif10

/PowerOfPositivity/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej